Semt
Tür
Listeleme Türü
Mekan Ara
YAZARLAR
Özveri Gökçe Ersöz
Rumeli Hisarı'nda bir Sade Kahve
Özgür Şef
Bir İtalyan klasiği Tramisu...
 
 
 
 
 
 
 
Çöpçü - Ümraniye Şubesi
Ümraniye
Kredi Kartı :
Otopark :
Adres
İnkılap Mah. Alemdağ Cad. No:175/C Ümraniye
Telefon : 0216 631 00 18
Telefon 2 : 0216 631 00 19
Açık Olduğu saatler : 11:00 - 23:00
 


Paylaş:   facebook   twitter   stumbleupon   yahoo   delicious   digg   reddit
 

Ege bölgesinde bir zamanlar trenle seyahat edenlerin istasyonlarda verdikleri 5 dakika gibi kısa molalarda karınlarını doyurmalarını sağlamak için ortaya çıkan çöp şiş günümüzde de Ege’de seyahat edenlerin gözdesi olmaya devam ediyor. Zaman darlığı nedeniyle ızgaraya atıldığında çok kısa sürede pişebilmesi için etlerin çok minik doğranıp tahta kargılara dizilerek hazırlanan Ege’nin çöp şişinin tadından artık İstanbullular da mahrum kalmıyor.

Her porsiyonda 14 çöp şiş sunuluyor

Çöpçü’nün mönüsünde sadece 3 tat mevcut. Çöp şiş, köfte ve sucuk. Çöp şiş, küçük etlerden Ege üsulu servis ediliyor. Her porsiyonda 14 çöp şiş sunuluyor. Yanında mangalda kızarmış domates, soğan ve biberle servis ediliyor. Etler günlük geldiği gibi müşterilerin gözü önünde pişiriliyor. LCD’ler aracılığıyla müşteriler etlerinin nasıl pişirildiğini canlı olarak izliyor. Etin yanında sunulan sınırsız lavaş seçeneği için 2 kişilik tandır ustaları çalışıyor ve lavaşlar tandırda yine müşterilerin gözü önünde pişiriliyor.

Özellikle çocuklar tandır ustasının lavaşı pişirmesini büyük bir heyecanla izliyor. Fiyatlar son derece ekonomik. Bir porsiyon çöp şiş, salata, sınırsız lavaş ve çayla birlikte kişi başı 15 TL ödeniyor. 4 kişilik bir aile 60 TL ödeyerek restorandan ayrılıyor. Restorana gelen tüm etler ve sebzeler günlük olarak sipariş ediliyor. Etin sadece belli bölgesinden çöp şiş yapıldığından her gelen aynı tadı alması sağlanıyor.

İzmir lokması ve cevizli sarma favoriler arasında

Çöpçü’de 3 çeşit tatlı sunuluyor. İzmir lokması, cevizli sarma ve fıstıklı kadayıf. Tatlıların hepsi günlük olarak geliyor. Cevizli sarma elde açılan yufkadan yapılıyor ve son derece hafif olması nedeniyle en rağbet gören tatlı. İzmir’in meşhur lokmasını daha önceden tatmış herkesin favorisi ise lokma. Cevizli sarma ve fıstıklı kadayıfın porsiyon fiyatı 6 TL. İzmir lokması ise 4 TL’den satılıyor.

 
MEKANA NASIL GİDERİM?
 
 
YORUM EKLE
 
Ekleyen(isim/rumuz)  
Eposta Adresiniz  
 
 
Diğer Restaurant
 
Çöpçü - Ataşehir Şubesi
Ege’nin çöp şişinin tadından artık İstanbullular da mahrum kalmıyor.
Devamı  
 
ŞANS RESTAURANT
İstanbul’un klasikleşen mekanlarından Şans Restaurant, Haziran 1992’de başladığı lezzet serüvenine; değişmeyen ekibi ve adresi, her geçen yıl yükselen kalite çizgisi, klasikleşen lezzetleri ile devam ediyor.
Devamı  
 
MIA MENSA KURUÇEŞME
Mia Mensa'nın ana yemeklerini Güney İtalya mutfağından seçilmiş örnekler oluşturuyor. Pizza, makarna, gnocchi çeşitleri, et, tavuk, balık ve deniz mahsulleri ağırlıkta. Bu mutfağın seçilmesinin nedeni, Türk insanının ağız tadıyla uyuşması. Kullanılan taze malzemeler ve özel baharatalarla yaratılan lezzetler sunuluyor.
Devamı  
 
PASSA
Sabah 10.00'dan gece 22.00'ye kadar açık olah restoranda makarnalar kendi imalatları.Mönüsünde çorba, salata, ana yemek, quesedilla, makarna ve dürüm çeşitleri bulunuyor. Taze makarnaları ve orjinal sosları denemeye değer.
Devamı  
 
HÜNKAR
İstanbul’da dünya mutfağının temsilcileri peşpeşe açılmakta. İtalyan, Fransız, Amerikan, Uzakdoğu vb. mutfakları hızla yayılırken kendi öz tencere yemeklerimizisunan mekanlar zor bulunur hale geldi. Türk Mutfağı söz konusu olunca damağına düşkün olan İstanbullular Fatih’teki Hünkar Lokantası’nı hatırlarlar.
Devamı  
 
 
HAVA DURUMU
Bugün

Çok Bulutlu 8 C
Pazartesi

Çok Bulutlu 11 C
Salı

Çok Bulutlu 14 C
İSTANBUL HARİTASI

Ataköy Marina Hotel
Türkiye'nin ilk 5 Altın Çapa'lı yat limanının yanında konumlanmış olan Ataköy Marina Hotel konuklarımız için huzurlu bir barınak olmasının yanında İstanbul'un hareketli merkezine kolaylıkla erişebilirsiniz.
 
ETKİNLİK BİLDİR
MEKAN EKLE